Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
infolinia: 62 734-76-40

Sporządzanie kopii bezpieczeństwa


Kopię bezpieczeństwa najlepiej wykonać przed każdą aktualizacją oprogramowania, a także cyklicznie, w zależności od potrzeb codziennie, co tydzień, co miesiąc. Plik kopii z datą i godziną jej sporządzania, najlepiej nagrać na zewnętrzny nośnik, np. przenośny dysk USB lub płytę CD.

Jeżeli zapominasz o sporządzaniu kopii bezpieczeństwa, masz dużo danych i nie chcesz o tym pamiętać, możesz skorzystać z dodatkowego modułu do DGCS System Bezpieczne dane.

Poniżej instrukcja sporządzania kopii bezpieczeństwa:

Krok 1

W celu sporządzenia kopii bezpieczeństwa należy z menu wybrać Narzędzia, a następnie zarządzanie bazami danych.  Po pojawieniu się okna do zarządzania bazami danych (w widoku dla biura rachunkowego będą widoczne wszystkie bazy, przy pojedynczej firmie tylko jedna), należy wybrać przycisk Kopia, pojawi się okno jak poniżej. Jeśli ścieżka do katalogu kopii bezpieczeństwa jest wypełniona wybieramy utwórz kopię. Jeśli ścieżka do katalogu kopii bezpieczeństwa jest nie wypełniona, wchodzimy w opcję Wybierz i wskazujemy katalog w którym zostanie utworzona kopia bazy danych. 

 

Krok 2

Sporządzanie kopii bezpieczeństwa. 

Krok 3

W ścieżce do kopii bezpieczeństwa wpisany jest faktyczny adres utworzonej kopii, w nazwie pliku zawarta jest nazwa firmy oraz data np.: FIRMA_2017-04-09_14-53.bak. Po utworzeniu kopii dobrze jest ją zabezpieczyć np. przegrać na inny dysk (zewnętrzny) lub nagrać na płytę CD / DVD.

 

Zdalna instalacja

Jeśli powyższa instrukcja nie pomogła w poprawnym sporządzaniu kopii bezpieczeństwa lub w czasie jej przebiegu wystąpiły inne nieprzewidziane sytuacje możesz do nas zadzwonić 509-688-690 lub napisać info@dgcsnet.pl. Możesz także skorzystać z usług zdalnej instalacji przez naszego konsultanta, który za Twoim zezwoleniem sporządzi kopię bezpieczeństwa na Twoim komputerze przez internet. Dowiedz się więcej

Skorzystaj z naszych poradników, sprawdź jak:

Sporządzić kopię bezpieczeństwa

Zainstalować nową generację programu

Aktywować licencję

Zainstalować DGCS System na macos


Powrót do listy aktualności

Rabat 10% sprawdź!
× Zapisz się na nasz newsletter, aby zawsze być na bieżąco, i dodatkowo otrzymać 10% rabatu na pierwsze zamówienie.