DGCS System Księgowość

Księgowy program dla firmy z serii DGCS pozwala na rozliczenia z US w firmach o każdym profilu działalności, sprawdzą się w firmie usługowej, produkcyjnej i handlowej. Dzięki elastycznemu cennikowi wybierasz wersję dopasowaną do Twojej firmy i otrzymujesz kompleksowe narzędzie do rozliczenia z US i ZUS, zgodne z zasadami rachunkowości oraz ustawą o VAT

Programy w systemie abonamentowym gwarantują stały dostęp do aktualizacji, aktualny księgowy program dla firm pozwala pracować zgodnie z bieżącymi przepisami.

Program

Skład – opis

Cena

DGCS System Księga Przychodów i Rozchodów

1 użytkownik

Dodatkowo otrzymujesz:

 • Kadry i Płace – do 5 prac.
 • Delegacje/Kilometrówka
 • Środki Trwałe do 5 środków trwałych

Podstawowa wersja księgowego programu dla firm, przeznaczona do prowadzenia elektronicznej książki przychodów i rozchodów, zawiera moduł Ryczałtu oraz Księgi Przychodów i Rozchodów dla Rolników.

Korzyści:

 • szybkie księgowanie
 • kompleksowe programy od wprowadzenia danych do rozliczenia z US,
 • zgodne z przepisami i intuicyjne.

Roczny abonament: 280,00

Dodatkowe stanowisko: 150,00

DGCS System Księga Handlowa

1 użytkownik

Dodatkowo otrzymujesz:

 • Kadry i Płace – do 5 prac.
 • Delegacje/Kilometrówka
 • Środki Trwałe do 5 środków trwałych

Program przeznaczony  dla firm, stowarzyszeń, fundacji, rozliczających się na zasadzie pełnej księgowości

Korzyści:

 • szybkie księgowanie
 • kompleksowe programy od wprowadzenia danych do rozliczenia z US,
 • zgodne z przepisami i intuicyjne.

Roczny abonament:: 750,00

Dodatkowe stanowisko: 250,00

Księgowość własnej firmy

Prowadzisz lub zaczynasz działalność swojej firmy, musisz skupić się na obsłudze klientów, na prowadzeniu swojego biznesu. Do tego jeszcze księgowość. Możesz oddać księgowość do biura rachunkowego, wtedy musisz doliczyć dodatkowy koszt. Jeśli chcesz prowadzić księgowość samodzielnie – wybierz DGCS System księgowy program dla firm –  a okaże się to bardzo proste! 

Krok 1.  Dodaj dokument, wybierz czy to sprzedaż, koszt i wprowadź dane dokumentu.

Krok 2. Użyj raportów aby podejrzeć wprowadzone dane, podsumowania i wyliczenia.

Krok 3. Wygeneruj i wyślij JPK_V7M.

Krok 4. Pamiętaj o wygenerowaniu deklaracji do ZUS także z poziomu programu.

program dla biura rachunkowego

Przyspiesz swoją pracę DGCS System

Dokumenty do księgowania mogą trafić na kilka sposobów. Tradycyjne wprowadzanie zostało ułatwione i przyspieszone w zależności od wprowadzanych danych m.in. dzięki zapamiętywaniu powtarzalnych danych. Faktury mogą być również księgowane automatycznieco znacznie przyspiesza i ułatwia codzienną pracę z magazynu/fakturowania, a także z pliku JPK, KSeF i innych systemów takich jak Kamsoft, Subiekt (edi ++), także z innych modułów DGCS System (Magazyn, Fakturowanie, Delegacje, Kadry i Płace, Środki Trwałe) i innych programów DGCS.

program dla biura rachunkowego

Rozrachunki

Rozlicz płatności w wygodnym module według terminu płatności, globalnie lub według kontrahenta. Kontroluj zaległości nasze i kontrahentów, obsługuj nadpłaty i kompensaty. Możesz wczytywać wyciągi bankowe, generować płatności i rozliczać zaległości na ich podstawie. Dla księgowości dostępny jest także moduł kasy, pozwalający na rozliczenia gotówkowe, wraz z wydrukiem odpowiednich dokumentów.

program dla biura rachunkowego

Transakcje zagraniczne

Dodawanie zagranicznych dokumentów możesz wykonać wprowadzając dokument w walucie obcej lub PLN. Kurs waluty zaktualizujesz bezpośrednio w programie z NBP lub ręcznie. Różnice pomiędzy kursem faktury a wpłaty księgowane są automatycznie

Specyficzne warianty księgowe

Bieżąca aktualizacja oprogramowania sprawia, że księgowy program dla firm jest dostosowany do zmieniających się przepisów, także do szczególnych rozliczeń podatkowych, takich jak:

 • księgowanie i rejestr akcyzy,
 • odliczanie % paliwa,
 • odwrotne księgowanie dla usług zagranicznych
 • rejestr transakcji podejrzanych,
 • split payment,
 • KSeF.
program dla biura rachunkowego

VAT

Dodając dokumenty możesz wybrać czy chcesz od razu wprowadzać dokumenty tylko do rejestrów VAT czy również do innych ewidencji. Wpisy dodawane do ewidencji vatowskich: sprzedaży i zakupu, można edytować, a także usuwać. Dodatkowo istnieje możliwość korzystania z wzorców VAT, które podpowiadają najczęściej wykonywane operacje.

program dla biura rachunkowego

Raporty

Zestaw raportów umieszczony w programie pozwala zaprezentować wprowadzone dane według różnych zestawień. Wśród raportów znajdziemy zestawienia rejestrów VAT, rozliczenia KPIR, wydruki Księgi, zestawienia rozrachunków i wiele innych.

program dla biura rachunkowego

e-deklaracje

W księgowym programie dla firmy nie może zabraknąć modułu umożliwiającego komunikację z Urzędem Skarbowym. W module e-deklaracji możliwe jest zarówno wypełnianie i składanie elektronicznych formularzy, jak i odbieranie statusów złożonych dokumentów. Na podstawie wprowadzonych danych możliwe jest także generowanie jednolitych plików kontrolnych (JPK), w różnych wersjach wymaganych przez US.

program dla biura rachunkowego

Pełna księgowość dla firm: DGCS System Księga Handlowa

Skorzystaj z programu jeśli rozliczasz się na zasadach pełnej księgowości, czyli np.:

 • spółki handlowe takie jak: spółka z o. o., spółka akcyjna, spółka komandytowa,
 • osoby fizyczne, spółki cywilne i przedsiębiorstwa jeśli ich przychody powyżej 2 mln euro czyli 9 188 200 zł.
Sprzedajesz usługi lub towary, prowadzisz własną produkcję lub jako biuro podatkowe czy doradca podatkowy obsługujesz firmę spełniającą powyższe kryteria – DGCS System Księga Handlowa jest dla Ciebie.

Uproszczona księgowość dla firm: DGCS System Księga Przychodów i Rozchodów, KPIR dla RR, Ryczałt

Program do podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów może wybrać firma o dowolnym profilu działalności: usługowa, handlowa lub produkcyjna. Jeśli:

 • rozliczasz podatek na zasadach ogólnych według skali podatkowej (stawki 12% i 32%) lub liniowo, według stawki 19%,
 • prowadzisz działalność gospodarczą indywidualnie albo w formie spółki cywilnej osób fizycznych, spółki jawnej osób fizycznych, spółki partnerskiej, przedsiębiorstwo w spadku przychody netto (bez VAT) z działalności gospodarczej,
 • przychody spółki nie przekroczyły w poprzednim roku 2 mln euro (w roku 2022 limit w złotówkach wynosi – 9 188 200.
Jeśli jako biuro rachunkowe obsługujesz firmę, która spełnia powyższe warunki, możesz także wybrać DGCS System w wersji dla biur rachunkowych.
Jeśli dla swojej firmy wybrałeś rozliczenie ryczałtem ewidencjonowanym, swoje wpisy księgowe możesz prowadzić w DGCS System Ryczałt, module zawartym w DGCS System KPIR.
Odpowiednio prowadząc działalność rolniczą, możesz wybrać DGCS System KPIR, module zawartym w DGCS System KPIR.

Sprawdź pozostałe moduły z serii DGCS System współpracujące z księgowym programem dla firm DGCS System Księgowość