DGCS System Kadry i Płace
Prosty program do prowadzenia rozliczeń kadrowo-płacowych? Taki jest właśnie program Kadry i Płace z serii DGCS System. Pozwala na obsługę rozliczeń kadrowo-płacowych oraz ewidencję czasu pracy, a także sporządzanie niezbędnej dokumentacji. Wybierz odpowiednią wersję programu dla odpowiedniej ilości pracowników.
Program
Skład – opis
Cena
DGCS System Kadry i Płace
1 użytkownik
bez limitu pracowników
Dla dużych firm, w których zatrudnionych jest wielu pracowników lub występuje duża ich rotacja.
Roczny abonament:: 680,00
Dodatkowe stanowisko: 200,00
DGCS System Kadry i Płace
1 użytkownik
10 pracowników
Dla mniejszych firm, pełna funkcjonalność, obsługa do 10 pracowników.
Roczny abonament:: 280,00
Dodatkowe stanowisko: 150,00
Kadry i Płace w Twojej firmie
Jak krok po kroku przeprowadzić rozliczenie pracownika.
Krok 1. Uzupełnij dane firmy pracodawcy.
Krok 2. Dodaj pracownika, uzupełnij podstawowe dane wraz wymiarem etatu.
Krok 3. Wprowadź ustawienia płacowe.
Krok 4. Dodaj listy płac, przelicz.
Krok 5. Wygeneruj rozliczenie roczne PIT11 i gotowe!
Pracownik
W programie kadrowo-płacowym pracownik to podmiot wszelkich działań. Rozpoczynając pracę z DGCS System Kadry i Płace, uzupełnij istotne informacje, a wykorzystasz je w wielu miejscach programu. W oknie pracownika możesz uzupełnić jego dane personalne i o zatrudnieniu, ale także historię urlopów, staż pracy czy ustawienia płacowe. Dzięki w pełni przygotowanej ochronie danych osobowych możesz także zadbać o ich bezpieczeństwo, korzystając z takich opcji jak anonimizacja czy pseudonimizacja. Jednak wprowadzenie wszystkich danych bywa żmudne, dlatego szybko rozpoczniesz pracę z programem definiując niezbędne dane, m.in. wynagrodzenie zasadnicze.
Czas pracy
Pracownicy korzystają z indywidualnych godzin pracy? W DGCS System Kadry i Płace to nie problem. Możesz ustawić indywidualny kalendarz dla każdego pracownika, zostanie uwzględniony przy wyliczeniu wynagrodzenia. Samodzielnie możesz definiować święta i inne dni wolne. Prosto i szybko dodasz też nieobecności, niezależnie czy jest to urlop czy innego typu nieobecność. Dodając absencję, możesz wystawić wniosek urlopowy, a dodane nieobecności trafią do historii zatrudnienia pracownika.
Umowy, wnioski, dokumenty
Niezależnie od postępu cyfryzacji nadal wiele dokumentów należy sporządzać w wersji papierowej, np. lista obecności czy wniosek urlopowy. Wystawiając dokumenty masz możliwość konfiguracji znajdujących się tam danych a dodatkowo każdy dokument możesz zapisać w formie edytowalnej i zmienić dowolnie, dzięki czemu zyskujesz nieodpłatny dostęp do bazy szablonów dokumentów: umów cywilnoprawnych, zaświadczeń czy wniosków. Często wykorzystywane zaświadczenie o zarobkach w zależności od celu w jakim jest przygotowywane, może zawierać różne dane.
Wynagrodzenia
Rozliczanie wynagrodzeń to w dużej mierze indywidualne uzgodnienia firm w takim zakresie jak: termin wypłaty, czy składników które mają się tam znaleźć. Uwzględniając te potrzeby program pozwala na dodawanie składników wynagrodzenia dowolnie zdefiniowanych przez użytkownika, czy mają to być dodatki, potrącenia i z jakiego tytułu, np.: nadgodziny, premie, trzynastki, zasiłki, odprawy. Dodatkowo istnieje możliwość sporządzania kilku list płac w danym miesiącu z różnymi terminami wypłaty. Do wszystkich wynagrodzeń przygotowywane są odpowiednie wyliczenia ZUS i podatków zgodnie z przepisami. Wprowadzone standardowe ustawienia można modyfikować w zależności od indywidualnych ustawień firmy.